gif2

Zespół Szkół w Świętoniowej to szkoła licząca już ponad 100 lat , bo już „1 września 1908 r. za staraniem gospodarzy została zorganizowana jednoklasowa szkoła ludowa. Na pomieszczenia szkoły wynajęto pół domu od gospodarza Wojciecha Supersona . Mieści się tam izba szkolna i alkierzyk na mieszkanie dla nauczycielki. Pierwszą nauczycielką była Kazimiera Burzyńska."

Dzisiaj to jednostka składająca się z oddziałów przedszkolnych (5 i 6 -latków), szkoły podstawowej , gimnazjum. Szkołę stanowi społeczność ponad 200 uczniów, ich rodziców, 20 nauczycieli  i 4 pracowników obsługi. Wszystkim nam przyświeca hasło:

"W wychowaniu chodzi właśnie o to,
ażeby człowiek stawał się coraz bardziej
SZKOLA
człowiekiem - o to, ażeby bardziej był, a nie tylko
więcej miał: aby więc poprzez wszystko, co ma,
co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem,
to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie
tylko z drugim, ale i dla drugich"

Zapraszamy również na stronę www.zsswietoniowa.republika.pl

widok

Tutaj można poczytać o historii szkoły, historii Świętoniowej oraz biografie znanych mieszkanców naszej miejscowości.